RU
Що собою являє металокерамічна коронка?

На сьогоднішній день вибір матеріалу для виготовлення коронок на зуби дуже широкий: це і кераміка, і діоксид цирконію, і пластмаса, але найпопулярнішим і доступним все-таки продовжує залишатися металокераміка. На даний момент металокераміка - це своєрідний золотий стандарт в стоматології, так як подібні конструкції використовуються лікарями протягом багатьох років і встигли зарекомендувати себе з хорошого боку.
Металокерамічні коронки являють собою «ковпачок», з виточеними фісурами, який надягає на опудало зуб і повністю імітує його форму, включаючи всі анатомічні утворення. Основою для конструкції служить металевий каркас, який зверху покривається шаром кераміки, неотличимой за кольором від природного емалі. Закріплюється протез на обточені зубні тканини за допомогою спеціального композитного або стеклоиономерного цементу. При сильному руйнуванні спочатку встановлюється металева вкладка, що служить надійною основою для коронки. Також металокераміка використовується для виготовлення мостовидних і бюгельних протезів з опорою як на власні зуби пацієнта, так і на зубні імплантати. В останньому випадку рекомендується використання імплантатів з металевими абатменти.

Плюси і мінуси металокерамічної коронки

Серед плюсів металокерамічних коронок - це, перш за все, їх міцність. Тому в більшості випадків вони встановлюються на жувальні зуби. Безсумнівно, виглядають вони набагато краще, ніж чисто металеві коронки. В цілому, коронки з металокераміки добре імітують справжні зуби, але з появою в протезуванні нових матеріалів перевагу у відновленні передніх зубів стало віддаватися цельнокерамических конструкціям. Коли ж в жувальної зоні необхідно поєднання надійності і естетики, то кращим вибором будуть протези з кераміки на основі діоксиду цирконію.

Чим відрізняються металокерамічні коронки?

Дійсно, багато пацієнтів задаються питанням: що краще - цирконієві коронки або металокераміка? Грубо кажучи, металокерамічними є і ті, і інші конструкції, проте цирконій - це «білий» матеріал, який не просвічує через кераміку, як це іноді відбувається зі звичайним металом. Тому сьогодні керамічні коронки на цирконієвому каркасі з естетичних якостей близькі до цельнокерамических, але при цьому мають таку ж міцність, що і металокераміка. Однак ціни на подібні протези вище, ніж на металокерамічні конструкції без використання цирконію.
На питання, що краще - коронки з металокераміки або кераміки, не можна відповісти однозначно. Вибір робиться в залежності від показань і бюджету. Так, якщо необхідно протезування фронтальної групи зубів, рекомендується вибрати цільну кераміку. Вона естетичні металокераміки. Зазвичай такі коронки ставлять на зуби, де жувальна навантаження менше, так як металокераміка за рахунок каркаса міцніше. Що стосується питання ціни, то металокерамічна коронка, звичайно, дешевше.

Види металокерамічних коронок

Металокерамічні коронки мають кілька класифікацій: за матеріалом каркаса і за матеріалом кераміки. Так, за матеріалом каркаса розрізняють коронки на основі хромо-нікелевого сплаву, на основі кобальт-хромового сплаву, на основі золото-платинового (палладиевого) сплаву (на основі так званих «благородних сплавів»). Також є ще один матеріал, який використовується досить рідко - титанічна сплав. У кожного з цих видів металокерамічних коронок є свої плюси і мінуси. Традиційно найпопулярнішим матеріалом є кобальт-хромовий сплав. За матеріалом кераміки розрізняють звичайну (високотемпературну) і низькотемпературну кераміку.

Показання та протипоказання до металокерамічним коронкам

Показання до установки металокерамічної коронки такі ж, як і для коронок з інших матеріалів. Основне з них - це індекс руйнування коронкової поверхні зуба, що дорівнює показнику 0,6. Також показаннями до установки коронки з металокераміки служать:
· Будь-які некаріозні поразки, наприклад, флюороз або гіпоплазія емалі;
· Аномальні розвиток і стан передніх зубів у дорослих, які з якої-небудь причини неможливо усунути ортодонтическими методами;
· Патологічна стертість або клиновидний дефект;
· Естетичний дефект коронок природних зубів (зміна кольору і форми, втрата блиску та інше);
· Невідповідність наявних штучних коронок естетичним і функціональним вимогам;
· Металокерамічні коронки можуть також застосовуватися в якості шінірующейконструкції конструкції при пародонтиті легкого та середнього ступеня тяжкості;
Кожне з перерахованих вище показань слід розглядати в контексті конкретного клінічного випадку. Серед протипоказань можна виділити, наприклад, бруксизм, а також пародонтит, що супроводжується сильною рухливістю зубів. Крім того, незнімне протезування на імплантатах також передбачає застосування металокерамічних коронок.
Чи можна ставити металокерамічні коронки на передні зуби?
Можна, якщо бюджет пацієнта не дозволяє робити цельнокерамические коронки. Медичних протипоказань до виготовлення металокерамічних коронок на фронтальну групу зубів немає. Однак естетичність в такому випадку відступає на другий план. Такі коронки будуть виглядати не дуже природно. Тому з металокераміки коронки на передні зуби все-таки краще не ставити.ект коронок природних зубів (зміна кольору і форми, втрата блиску та інше);
· Невідповідність наявних штучних коронок естетичним і функціональним вимогам;
· Металокерамічні коронки можуть також застосовуватися в якості шінірующейконструкції конструкції при пародонтиті легкого та середнього ступеня тяжкості;
Кожне з перерахованих вище показань слід розглядати в контексті конкретного клінічного випадку. Серед протипоказань можна виділити, наприклад, бруксизм, а також пародонтит, що супроводжується сильною рухливістю зубів. Крім того, незнімне протезування на імплантатах також передбачає застосування металокерамічних коронок.
Чи можна ставити металокерамічні коронки на передні зуби?
Можна, якщо бюджет пацієнта не дозволяє робити цельнокерамические коронки. Медичних протипоказань до виготовлення металокерамічних коронок на фронтальну групу зубів немає. Однак естетичність в такому випадку відступає на другий план. Такі коронки будуть виглядати не дуже природно. Тому з металокераміки коронки на передні зуби все-таки краще не ставити.
· Естетичний дек
Можно, если бюджет пациента не позволяет делать цельнокерамические коронки. Медицинских противопоказаний к изготовлению металлокерамических коронок на фронтальную группу зубов нет. Однако эстетичность в таком случае отступает на второй план. Такие коронки будут выглядеть не слишком естественно. Поэтому из металлокерамики коронки на передние зубы все-таки лучше не ставить.

Установка металокерамічної коронки на зуб

1. Перший етап установки металокерамічної коронки можна назвати клінічним. Лікар проводить лікування зуба і його каналів, препарує зубні тканини під майбутню коронку і знімає зліпок.
2. Після цього починається лабораторний етап: в лабораторії виготовляється каркас коронки, який ми потім приміряємо, перевіряємо його надійність і прилягання до зуба, виправляємо недоліки, якщо вони є, а також вибираємо колір майбутньої конструкції. Потім каркас віддається назад в лабораторію, де технік наносить на нього керамічну масу.
3. Коли коронка готова, лікар запрошує пацієнта на прийом і встановлює її.
Поки йде процес виготовлення протеза, який може тривати від однієї до двох тижнів, на зуб встановлюється тимчасова коронка.

Термін служби металокерамічних коронок

Скільки служить металокерамічна коронка? Сучасні вироби служать в середньому близько 10 - 12 років. Якщо стався скол на металлокерамической коронки керамічного шару, то в деяких випадках можливий ремонт. Якщо він відбувся не через розвиток вторинного карієсу під протезом, а в результаті механічного пошкодження, стоматолог оцінює обсяг відколу і, якщо металевий каркас оголили, може бути проведена реставрація коронки з металокераміки з використанням шліфування або композитних матеріалів. Якщо ж відбувається грунтовний скол на металлокерамической коронки, протез доводиться замінювати.
Після закінчення терміну служби протеза конструкцію необхідно замінити. Це пов'язано з тим, що спеціальний цемент, на який кріпиться конструкція, з часом починає руйнуватися під впливом слини та інших факторів. Якщо вчасно не зняти коронку, може виникнути така проблема, як вторинний карієс, що розвивається під ковпачком і на його стику з тканинами зуба.

Для тих, хто цінує своє здоров'я

 


Ми раді вас бачитиmail: Goodental_net@meta.ua
Графік роботи Понеділок - субота. З 9-00 до 20-00
 
Погода