RU

Керамічні вініри - установка і термін служби

Що таке керамічні вініри?

Керамічний вінір являє собою тонку пластинку з високоякісної кераміки завтовшки приблизно 0,3 - 0,5 міліметрів. Мікропротез фіксується на зовнішню зубну поверхню за допомогою спеціального цементу. Винирами виправляють колір, форму і легку кривизну зубів, треми і діастеми, а також скупченість.
Фото до і після установки керамічних вінірів в  GOODENTAL
Колись наші предки робили з кераміки посуд, а сьогодні з неї можна виготовити найтонші пластинки, здатні перетворити посмішку на справжній витвір мистецтва. Йдеться про встановлення керамічних вінірів, за допомогою яких можливо надати зубам ідеальну форму і естетичний відтінок, при цьому зберігши їх природну прозору структуру.
На фото видно роботу по відновленню естетики порожнини рота за допомогою керамічних вінірів. Ми змінили форму, колір і положення зубів винирами e.maх і пацієнтка отримала можливість повноцінно посміхатися.

Переваги керамічних вінірів перед композитними

На відміну від композитних, переваги накладок з кераміки очевидні будь-якому фахівцеві. І ось чому: навіть найдорожчий композит - це фактично пластмаса, вона досить швидко втрачає блиск, з часом темніє і розшаровується. А значить - композитні вініри менш довговічні і естетичні. Вініри з кераміки, навпаки, не піддаються фарбуванню, не змінюють своєї форми, зберігають рельєфність і володіють блиском натуральних зубів. Все це робить реставрації чудовим засобом для створення ідеальної посмішки, без якого немислима сучасна естетична стоматологія. Єдині мінуси керамічних вінірів - ціна і складність установки, що вимагають від пацієнта ретельного підходу до вибору стоматологічної клініки.

Чим керамічний вінір відрізняється від люмініри?

За великим рахунком, люмініри - ті ж самі вініри з кераміки, але більш матові, гірше передають прозорість і блиск емалі, що, на мій погляд призводить до менш естетичному результату. Твердження, що перш ніж поставити  люмініри на зуби , не потрібно проводити препарування, також невірно. Тому особисто я не бачу сенсу в люмінірінге, якість якого мене не влаштовує, і вважаю за краще працювати з класичними керамічними винирами.

Види реставрацій керамічними винирами

Керамічні вініри бувають двох видів: з пресованої і виготовленої кераміки на рефракторі кераміки. Спочатку особливих відмінностей між двома типами немає. Якість конструкцій визначає подальша обробка і установка.

З пресованої кераміки

Для створення вінірів з пресованої кераміки спочатку застосовується воскове моделювання. Зі спеціального воску створюється модель, по якій під високим тиском відпресовують керамічна пластинка. На фронтальній стороні пластинки відтворюються будь анатомічні особливості емалі пацієнта. Даний метод хороший точною передачею внутрішньої поверхні конструкції, що прилягає до зуба.

Виготовлення на рефракторі

При виготовленні керамічного вініра на рефракторі спочатку створюються спеціальні кукси з вогнетривкої маси, а потім на них пошарово наноситься керамічна маса. Готова конструкція згодом запікається в спеціальній печі.
У GOODENTAL пропонуються обидва види керамічних вінірів. Незалежно від способу виготовлення, керамічні накладки завжди строго індивідуалізовані під пацієнта і встановлюються на вищому рівні.

Протипоказання до вінірами з кераміки

Поставити керамічні вініри на зуби можна з того моменту, коли повністю сформований постійний прикус, тобто пацієнтам, які досягли 18 років. Однак рішення робити вінірінг завжди має бути зваженим і обдуманим. Загальний список протипоказань наступний:

  • Великі пломби на передніх зубах
  • Великі каріозні поразки
  • гінгівіт
  • пародонтит
  • аномалії прикусу

Установка керамічних вінірів

Керамічні вініри не "сідають" на зуб за допомогою цементу, як, наприклад, пломба. Фіксація тонкої пластинки з кераміки - це складний процес. Тут необхідно дотримуватися чітку послідовність дій: спочатку потрібно протравити винир, потім промити його спеціальним розчином, після цього нанести на нього спеціальну речовину і т. Д. Тільки дотримуючись чіткий регламент процедури, можна забезпечити високотехнологічну установку керамічного вініра, при якій адгезія між ним і зубом відбувається на хімічному рівні. Конструкція повинна не просто приклеюватися до зубної поверхні, а практично зростатися з нею. Що стосується послідовності дій в більш широкому сенсі, то все починається з консультації. 

  1. Консультація . Перш за все, з'ясовується, в чому природа тієї проблеми, яку людина хоче вирішити за допомогою вінірінга. Тут в першу чергу звертається увага на прикус. Якщо дефект знаходиться у фронтальному відділі і пов'язаний з ортодонтії, для початку пропонується ортодонтичне лікування на брекетах або  капах для вирівнювання зубів .
  2. Примірка . Далі робиться зліпок, по якому виготовляються діагностичні моделі. Потім за допомогою силіконового ключа (технологія mock-up) бажані зміни переносяться в ротову порожнину. В ключ вводиться спеціальний композит і на зубах «віджимається» передбачуваний результат майбутнього вінірінга. Таким чином, пацієнт заздалегідь «приміряє» керамічні вініри на зуби. Подібна модель досить умовна, справжній керамічний вінір виглядає набагато краще, проте загальне уявлення в людини складається: він бачить, як саме може бути змінена форма зубів і навіть їх колір.
  3. Обробка зубів. Коли майбутні параметри виниров затверджені, за допомогою спеціальних маркувальних борів зуби препаруються безпосередньо через композит тимчасових конструкцій. Зайва обточування рідних зубів уникає, лікар діє виключно в межах емалі, а в деяких місцях навіть вона не зачіпається.
  4. Зліпки . Після препарування знімаються зліпки. Потім на зуби надягають тимчасові конструкції.
  5. Створення та установка. Виготовлення керамічних вінірів коливається від тижня до трьох. Готові накладки приміряються і, якщо у пацієнта немає нарікань, фіксуються на зубах.

Краміческіе вініри на чотири передні зуби

Перекриття зубів накладками з кераміки проводиться в основному в проміжку між так званими «п'ятірками», або премолярами, як верхніми, так і нижніми. Виходить десять зубів вгорі і десять внизу, однак при необхідності, якщо спостерігається широка лінія посмішки, можлива установка спеціальних накладок на кшталт керамічним вінірами і далі - в бічній області. Мінімальна кількість пластинок - це керамічні вініри на чотири зуба в верхньому відділі.

Який термін служби керамічних вінірів?

За великим рахунком у керамічних вінірів немає певного терміну служби, так як висококласна кераміка має такі ж параметри стирання, що і натуральна емаль. Але багато що залежить від якості роботи лікаря і зубного техніка. Так, виготовленням виниров з кераміки для нашої клініки займаються високопрофесійні майстри-керамісти, багато хто з них - переможці та призери всіляких спеціалізованих міжнародних конкурсів і премій. За рахунок злагодженої роботи доктора і зубного техніка ми отримуємо ідеальну посадку керамічного вініра на зуб, і це є додатковим фактором довговічності вінірінга. В кінцевому рахунку межа між пластинкою і зубом виходить мінімальної, буквально мікроскопічної, що сприяє високій якості і довгому терміну служби керамічних вінірів.

Рекомендації по догляду

Догляд за пластинками нічим не відрізняється від звичної гігієни порожнини рота. Досить ретельно чистити зуби не рідше двох разів на день, а також раз на півроку відвідувати стоматолога й гігієніста. Спеціально купувати іригатор для порожнини рота не варто. Бережіть реставрації керамічними винирами. Накладки пошкоджуються в результаті травми, а також при спробах перекусити зубами дріт, розігнути скріпку або розгризати горіхи. Бруксизм також може привести до відколів пластинки. Продукти з високим вмістом кислоти і фарбувальних речовин (цитрусові, вино, кава та ін.) Якісної кераміці абсолютно не страшні. Подібні речі швидше шкодять рідної емалі пацієнта, ніж накладок.

Вартість керамічного вініра в нашій клініці 3600 грн

 
Пацієнтка звернулася в клініку зі скаргами на естетику зубів, неправильний прикус, патологічну стертість зубів. треми і діастеми
Було прийнято рішення змінити, прикус форму і колір за допомогою ортопедичних конструкцій вініри на зуби
На фото видно як за допомогою керамічних вінірів ми змогли вирівняти прикус, закрити всі щілини в зубах і змінити посмішку до невпізнання.
Вініри на зуби дають прекрасну естетику Вашим зубам

Для тих, хто цінує своє здоров'я

 


Ми раді вас бачитиmail: Goodental_net@meta.ua
Графік роботи Понеділок - субота. З 9-00 до 20-00
 
Погода