Чому після імплантації зубів необхідний особливий догляд і лікування?

Робимо з любов'ю

У випадку з імплантацією післяопераційні терапія поділяється на два етапи. Перший починається безпосередньо після операції і триває приблизно дві-три тижні: стільки часу потрібно на загоєння ран і зняття швів (якщо вони накладалися). Другий етап - більш тривалий і займає в середньому до півроку. За цей час відбувається приживлення імпланта в кістковій тканині, після чого відбувається установка протеза (якщо ми говоримо про двоетапної методикою). На кожному з етапів є свої ризики. Незважаючи на те, що імплантація сьогодні є надійною і прогнозованою методикою, запальні процеси і навіть невеликі механічні пошкодження титанового кореня можуть викликати відторгнення. Крім того, хороший стан після імплантації зубів може бути оманливе: пацієнти практично відразу ж повертаються до звичайного життя,
Реабілітація після імплантації зуба частково залежить від методики проведення операції. Імплантація може бути одноетапною і двоетапної. Перший протокол має на увазі установку титанового кореня і тимчасового протеза в один етап. Класична двоетапна імплантація (застосуються в переважній більшості випадків) проходить за іншим сценарієм. Після імплантації в кістку імплант зашивається в м'яких тканинах або ставиться формувач ясен, а коронка фіксується вже після завершення процесу приживлення. При одноетапна протоколі наслідки хірургічного етапу зазвичай менш виражені. Імплант встановлюється без великого розрізу ясна і відкидання її клаптя. Тому виражений набряк обличчя або припухлість після імплантації зубів проявляється рідше. Втім, терапія і догляд за порожниною рота необхідна при будь-якій методиці.

Що робити після імплантації зубів?

Перш за все, слід сказати про відчуття після імплантації зубів. В середньому процедура установки одного імпланту займає близько 20 хвилин, після чого пацієнт відправляється додому. Далі настає реабілітаційний період, протягом якого відбувається загоєння тканин. Так звані рекомендації після імплантації зубів - це цілий комплекс заходів, які дозволяють зробити процес відновлення максимально швидким і успішним, а також усунути деякі негативні прояви і ускладнення (набряк, біль і т.д.).

Болі після імплантації зубів

Після закінчення дії анестезії в області операції зазвичай проявляються помірні больові відчуття, які, як правило, зникають протягом декількох днів. Лікарем можуть бути призначені знеболюючі після імплантації зубів. Якщо біль дуже сильна і не проходить тривалий час, то це може бути наслідком запалення або пошкодження нерва. У разі появи подібних ускладнень слід терміново звернутися за допомогою до фахівця.

Набряк після імплантації зубів

Найчастіше проявляється при класичній двоетапної імплантації та при установці великої кількості імплантів. Десна після імплантації зубів починає опухати через кілька годин після закінчення операції. На другий-третій день набряк найбільш виражений, але можуть з'явитися гематоми і синці. При правильному догляді пухлина м'яких тканин зникає протягом тижня. Якщо особа після імплантації зуба опухло, то має сенс приймати протизапальні препарати, які зменшують набряк. Зняти набряк після імплантації зубів допомагають компреси з льодом, які можна прикладати в перші кілька днів після операції. Якщо набряклість довгий час не проходить, значить мова може йти вже про ускладнення після імплантації.

Шви після імплантації зубів

Накладення швів потрібно при зашивання імпланта в м'які тканини на час приживлення, а також в деяких випадках кісткової пластики. Зняття швів після імплантації зубів здійснюється протягом 12-20 днів після операції. У перші 14 днів аж до загоєння тканин і зняття швів вкрай рекомендується використання антисептичних препаратів. Слід обробляти область операції мазями і гелями для прискорення регенерації, а також проводити обробку антибактеріальними засобами.

Антибіотики після імплантації зубів

Ліки після імплантації зубів призначаються при великому втручанні. В інших випадках можна обмежитися прийомом антигістамінних препаратів, які знизять ризики виникнення запальних процесів.

Харчування після імплантації зубів

У перші дні після операції існують серйозні обмеження в харчуванні. Прийом їжі можна відновити через кілька годин після операції. Дієта після імплантації зубів виключає тверду, гостру, занадто гарячу або холодну їжу. Протягом всього терміну загоєння не рекомендується жувати на тій стороні, де проводилась імплантація. При одномоментної імплантації з негайною навантаженням слід обмежити прийом і пережовування твердої їжі.

Гігієна після імплантації зуба

Після імплантації необхідно зробити особливий акцент на гігієну, оскільки від якості догляду за порожниною рота залежить успішність приживлення. При класичної імплантації з накладенням швів гігієна проводиться за допомогою м'якої зубної щітки і антибактеріальної пасти. При одноетапною методикою для очищення імпланта і протеза використовуються спеціальні йоржики і антибактеріальні розчини. Білий наліт після імплантації зуба можна прибирати за допомогою ватних паличок, оброблених гелем або розчином.

Здорові зуби - запорука здоров'я

 


Ми раді вас бачитиmail: Goodental_net@meta.ua
Графік роботи Понеділок - субота. З 9-00 до 20-00
 
Погода